Witamy na stronie gimnazjum w Trembowel

Dzieje się

Opowieść wigilijna

Dnia 14 grudnia uczniowie klasy IC i ID gimnazjum wyjechali do teatru „Baj Pomorski” w Toruniu na spektakl pt.: „Opowieść wigilijna” wg. Karola Dickensa. Spektakl ten wyreżyserował Czesław Siewko, natomiast scenografię przygotowała Joanna Braun.

"Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść.

W Wigilię Bożego Narodzenia odwiedzają skąpca duchy, po wizycie, których Scrooge diametralnie się zmienia. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge pojmuje beznadziejność takiego trybu życia i nastawienia do innych ludzi, staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu, przed śmiercią siostry, jedynej jak się zdawało osoby, która kiedykolwiek się o niego troszczyła.

Spektakl cieszył się wielką popularnością, gdyż bilety na spektakl były wyprzedane już kilka tygodni przez seansem.

Młodzież jest bardzo wdzięczna swojej nauczycielce języka polskiego, p. Tatianie Jaworskiej, która zorganizowała ten wyjazd.

Konkurs świąteczny

Kilkanaście dni przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na świąteczny wystrój klas. Komisja wyróżniła 3 klasy : sztukę, biologiczną i fizyko-chemiczną, ale trzeba przyznać, że wszystkie były pięknie udekorowane. Celem tego konkursu, oprócz stworzenia świątecznego klimatu, było przede wszystkim zjednoczenie uczniów we wspólnej pracy, zmobilizowanie do współdziałania, współodpowiedzialności za swą salę. Widząc zapał, pomysły i efekty - trzeba przyznać - cel ten został osiągnięty. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wigilia

Jak co roku idą święta... Ostatni szkolny dzień w tym roku upłynął nam w świątecznej atmosferze: spotkania wigilijne w klasach- przy choince, z kolędami w tle, były powodem do refleksji, życzeń, przeprosin. Potem odbył się apel - wspomnienie narodzin Jezusa, które jest dla nas powodem do ogromnej radości. Z tej okazji ślemy wszystkim życzenia -

W Wigilię Bożego Narodzenia
Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
Zapomnijmy o uprzedzeniach,
otwórzmy pudła słodkich marzeń.
Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,
Jak Trzej Królowie z dary swemi
staną cicho za Waszym progiem,
By spełnić to, co dotąd snami.
Ciepłem otulmy naszych bliskich
I uśmiechnijmy się do siebie.
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
niech w domach będzie Wam jak w niebie

Egzamin próbny

Nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy od wydarzeń ważnych szczególnie dla uczniów trzecich klas. W dniach 7 i 8 odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne. Właściwie to jeden egzamin, składający się z dwóch części- humanistycznej i matematyczno – przyrodniczej.

Uczniowie wychodzili z mieszanymi uczuciami. Czasem proste zadanie sprawia kłopot, a trudne rozwiąże się bez problemu. Trudno jest samemu ocenić swą pracę. Testy zostały odesłane do sprawdzania, a wyniki ukażą mocne i słabe strony naszych uczniów. Do końcowego egzaminu tylko 3 miesiące. Kto chce go dobrze napisać, niech już teraz zabierze się do intensywnej pracy.