Witamy na stronie gimnazjum w Trembowel

Sponsorzy naszego gimnazjum

Reklamatic - Reklamowe flagi

Przewóz osób - dzieci do szkoły zapewnia : https://www.cobrabusy.pl/

Aktualności

Niepodległość

W poniedziałek 12.11 br. uczniowie gimnazjum i podstawówki wzięli udział w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nauczyciele historii - p.Rynkowska, p.Stanisławska, p.Sobczyk zadbali, by młode pokolenie nie zapomniało o trudnej drodze narodu polskiego do niepodległości. Przez chwilę staliśmy się uczestnikami tych wydarzeń - słuchając wierszy i pieśni patriotycznych. I jesteśmy nimi do dziś - bo przecież żyjemy w wolnym kraju, posługujemy się polskim językiem, pielęgnujemy polską kulturę. Powinniśmy szanować nasz kraj, cieszyć się wolnością i być dumni z tego, że jesteśmy Polakami - oto najważniejsze przesłania dzisiejszego apelu.

UMK

16 listopada grupa młodzieży z naszego Gimnazjum uczestniczyła w pokazie w Instytucie Fizyki UMK w Toruniu. Kiedy przybyliśmy do sali wykładowej, była ona już wypełniona młodymi ludźmi prawie po brzegi, więc musieliśmy usiąść na schodach. Nie przeszkadzało to jednak w słuchaniu wykładu i obserwowaniu ciekawych doświadczeń, które przybliżyły gimnazjalistom tajemnice zjawisk fizycznych, zachodzących w przyrodzie. Pokaz zatytułowany był „Neony i pioruny, czyli wyładowania w gazach”, a prowadził go prof.ºdr hab. Andrzej Bielski, wykładowca UMK.

Następny pokaz, noszący zagadkowy tytuł „Czy świat się kręci w prawo?”, odbędzie się 7 grudnia.

Dyskoteka

W piątek 16 listopada na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego przyjechali do nas gimnazjaliści z Nowej Wsi. Grupa ok. trzydziestoosobowa, wraz z opiekunami przybyła, by wspólnie z nami pobawić się na dyskotece. Przygotowaliśmy różnorodną muzykę, by każdy znalazł coś dla siebie oraz sklepik, by po wyczerpującym tańcu przekąsić coś słodkiego i ochłodzić się napojem. To spotkanie było okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale wzajemnego poznania, rozmów, a nawet wymiany telefonów. Liczymy, że nasi goście miło spędzili z nami czas, oraz że tak rozpoczętą znajomość będziemy kontynuować.

Andrzejki

Ostatnie dni listopada minęły nam w atmosferze wróżb i zabaw andrzejkowych.

W czwartek odbyła się dyskoteka, na której chętni do zabawy mogli „poszaleć” w rytmie techn., disco czy hip – hopu – już po raz ostatni w tym roku.

W piątek natomiast byliśmy uczestnikami niezwykle barwnej, wesołej biesiady andrzejkowej. Tym razem odbyła się ona pod hasłem „Biesiada bez granic”, a usłyszeliśmy piosenki słowiańskie. Z przyjemnością oglądaliśmy piękne stroje, uśmiechnięte twarze młodych wykonawców, słuchaliśmy znanych piosenek polskich, rosyjskich, czeskich. Okazuje się, że wiele piosenek jest uniwersalnych, śpiewanych w różnych językach, ale także elementy strojów, tańców, potraw – łączą ze sobą kraje słowiańskie. Spektakl dostarczył nam wielu wrażeń, a oceną są gromkie brawa, które usłyszeliśmy na jego zakończenie. Dziękujemy opiekunom i wszystkim młodym artystom.

Mikołajki

Mikołajki – to jeden z weselszych dni w roku. A to z powodu upominków, jakie dostajemy, ale też tych, które możemy komuś ofiarować. Miło jest dostawać, miło również dawać. Już z samego rana rodzice sprawili nam frajdę, odwiedzając nas w klasach i częstując czekoladami. Potem były klasowe mikołajki, a na koniec koło teatralne „Żak” przedstawiło „Powtórkę z lekturki” – czyli humorystyczną wersję „Krzyżaków”. Niektóre klasy, by podkreślić nastrój dnia – cały dzień „paradowały” w mikołajkowych czapkach. Ten miły dzień szybko minął, trzeba wrócić do szarej rzeczywistości. Ale przecież wkrótce święta…